Как сделать потолок из гипсокартона. Как сделать подвесной потолок в доме. Какой потолок лучше сделать. Отделка ванной комнаты. Быстрая отделка ванных комнат панелями. Отделка ванной комнаты пластиковыми панелями. Кровля крыши профнастилом. Качественные материалы для кровли крыш. Крыша из мягкой кровли. Самоделки для сада. Успешные самоделки для сада своими руками. Самоделки для сада и огорода. Ванная мебель для ванной комнаты. Купить мебель для ванных комнат недорого. Заказ мебели для ванной комнаты. Бизнес малое производство. Самый малый бизнес идеи производство. Новый бизнес производство. Монтаж дверей своими руками. Быстрый монтаж входных дверей. Легкий монтаж пластиковых дверей. С чего начать ремонт квартиры. Быстрый ремонт дома с чего начать. Ремонт своими руками для начинающих.

Klimacz je na facebooku

+420 388 601 154 info@klimacz.cz 

Novinky

05
únor
2020

Hledáme nové spolupracovníky

NABÍZÍME VOLNÁ PRACOVNÍ MÍSTA
Více informací zde - Kariéra

20
listopad
2017

Slavíme 50. let

Slavíme 50. let

Společnost KLIMA slaví 50. let od svého založení. 

31
srpen
2017

Rozhovor s ředitelem firmy KLIMA

„I padesátník je pro nás perspektivní zaměstnanec,“

konstatuje ředitel prachatické společnosti Klima Milan Mercl

 

Hlavní budova prachatické společnosti Klima tvoří při pohledu na město jakousi průmyslovou dominantu. Není to ovšem jenom výškou objektu, Klima patří k největším zaměstnavatelům v pošumavském městě a její ambicí je s novou vlastnickou strukturou v AML Holdingu rozšiřovat rozsah výroby. Ředitel Klimy Milan Mercl hovoří ve střednědobém horizontu o zdvojnásobení ročního obratu.

 

Nejprve mi, pane řediteli, v kostce představte společnost Klima, kterou řídíte. Čím je pro region Prachaticka významná?

V minulosti byla Klima zaměřená především na výrobu velkých radiálních ventilátorů, tedy výrobků, které nacházely uplatnění v elektrárnách a teplárnách, které spalovaly hnědé uhlí. Tento obor je už z ekologických důvodů potlačován a naše firma se musela přizpůsobit situaci na trhu. Využila svého know-how zaměřeného na zpracování plechů a profilů z uhlíkových a nerezových ocelí. Proto se soustředila na výrobky, jejichž produkce toto předpokládá, tj. vysoký podíl na jejich dělení, tváření za studena, svařování a obrábění. Konečnou fází je i montáž do jednotlivých celků, vč. lakování a technického zkoušení.

Z toho vyplývá, že se naše výroba v současné době primárně soustředí na zakázkovou výrobu podle požadavků, dokumentace a specifikace zákazníků.

Z hlediska regionu Prachatic jsme jeden z největších a nejvýznamnějších zaměstnavatelů a mohu říci, že Klima je významný hráč nejen ve svém oboru, ale i v regionu.

 

Ve funkci jste půl roku, do ředitelského křesla jste ale jistě usedal s vizí, kam Klimu posunout dál. Jak by se tedy Klima měla vyvíjet, jak by měla vypadat za pár let?

Atleti počítají svoji výkonnost na minuty, vteřiny, případně metry. Pokud se věnujeme výrobnímu byznysu, hlavním parametrem je bezesporu finanční výkonnost. Ta je dnes v případě Klimy na úrovni 260 milionů korun ročního obratu a zhruba 25 milionů ročního zisku. Naší ambicí samozřejmě je obě tato čísla zvyšovat, k tomu podle mého názoru vede cesta prostřednictvím permanentního zvyšování efektivity. Tímto způsobem by se Klima měla přiblížit úrovni 500 milionů korun ročního obratu a dosahovat 70 až 80 milionů korun ročního zisku. Tato čísla bych viděl jako střednědobý cíl.

Z pohledu výrobního portfolia je pro společnost do budoucna důležité, aby dosud dominantní orientaci na zakázkovou výrobu usměrnila tak, že najde výrobek, který bude moci prezentovat jako vlastní. S ohledem na historii společnosti se nabízí jako logické větší soustředění na segment ventilátorů. V takovém případě bude nezbytná modernizace výrobku a následně nalezení lepšího uplatnění na trhu.

Dalším nutným krokem bude pevnější spojení s těmi našimi zákazníky, kteří nemají vlastní výrobu a jsou tedy ryze inženýringovými firmami. Užší sepětí s takovými společnostmi by znamenalo, že nám budou primárně zadávat výrobu, což dokáže nahradit už zmíněný vlastní produkt.

Zachovat a rozvíjet stávající výrobu Klimy, to je priorita, která nepřestala platit ani s příchodem nového vlastníka.

 

K tomu, aby se Klima dostala na čísla, o kterých jste hovořil jako o střednědobém cíli, potřebujete jednak zákazníky a samozřejmě také kvalitní zaměstnance. Nejprve se tedy zeptám jako zákazník - proč bych měl zvolit jako dodavatele Klimu?

Stávajících čísel, která máme, dokážeme dosáhnout přesto, že se pohybujeme ve velmi konkurenčním prostředí. To znamená, že žádný náš zákazník nejde k nám zadat výrobu, aniž by si předtím neověřil podmínky u konkurence. Fakt, že jsme v rámci této silné konkurence úspěšní, je důkazem toho, že cenově nevybočujeme ze standardů na trhu. To, že se naši zákazníci vracejí a opakovaně nám zadávají práci, znamená, že jsme schopni uspokojit jejich termínové i kvalitativní požadavky.

V současném konkurenčním prostředí na trhu funguje objednávka zakázky tak, že řada firem poptává výrobky způsobem, kdy zašlou dokumentaci s tím, že potřebují v co nejkratším termínu hotový produkt. Klima funguje v jednosměnném, na některých pracovištích ve dvousměnném provozu, nabízí se tedy například možnost přechodu na nepřetržitý provoz v některých částech závodu. To může vytvořit prostor k navýšení výše uvedeného obratu.

 

Ať budete rozšiřovat výrobu jakýkoliv způsobem, potřebujete k tomu zaměstnance. To je v současné době v České republice problém, tady na Prachaticku navíc zesílený blízkostí pracovních možností v nedalekém zahraničí. Řekněte mi, čím chcete zaměstnance přitáhnout?

Téma získávání zaměstnanců je dnes silné snad ve všech oborech. My máme zaměstnance, kteří u nás pracují dlouhou řadu let, projevují společnosti značnou loajalitu a jsem přesvědčený, že pokud by pracovní podmínky u nás byly špatné, rozhodně by u nás nezůstávali.

Když se řeší otázka zaměstnanců, velmi často se mluví o počtech a, nechci, aby to vyznělo pejorativně, o jednotlivých kusech. To možná lze v hromadné sériové výrobě, při které jeden člověk dělá jeden úkon během celého roku, je to ale nesrovnatelné s charakterem naší výroby. U nás lidé každý den dělají něco jiného, což se domnívám, že má z jejich pohledu určitý prvek atraktivity. Jinými slovy, díky tomu, že každý náš výrobek je vlastně unikátní, je pro naše zaměstnance práce velmi rozmanitá.

 

Pestrá a rozmanitá práce je pro zaměstnance jistě důležitá, uchazeče o zaměstnání ale zajímají také další podmínky, které bychom měli zmínit. Zároveň mě zajímá i poněkud ojedinělá praxe Klimy, která se nebrání náboru starších pracovníků…

Nechtěl bych, aby prezentace našeho personálního přístupu směřovala jenom a výhradně k lidem vyšší věkové kategorie. Zajímají nás zaměstnanci všech věkových kategorií. To vychází z faktu, že máme některé moderní stroje vyžadující schopnost pracovat s numericky řízenými zařízeními, což je zejména doména mladší generace. Na druhou stranu potřebujeme i lidi, kteří mají určitou technickou zkušenost. Pro nás je tedy stejně atraktivní člověk ve věku dvaceti let jako člověk ve věku padesáti nebo pětapadesáti let. V tom druhém případě navíc vnímáme to, že jsou to většinou lidé velmi loajální, kteří mají zájem najít si stabilní zaměstnání, které jim dá perspektivu dobrého výdělku až do důchodového věku. To je tedy skupina lidí, které oslovujeme a chceme oslovovat.

V otázkách, které každého uchazeče o zaměstnání primárně zajímají, mohu říct, že v Klimě nabízíme mzdu, která je přinejmenším konkurenceschopná. Rozhodně u nás nejsou nízké platy, máme vytvořený i systém bonusů a porovnáme-li průměrnou mzdu ve strojírenství, u nás se pohybujeme nad touto hranicí.

 

Děkuji za rozhovor


 

20
únor
2017

VOLNÉ KAPACITY VÝROBNÍCH STROJŮ

KLIMA a.s. v současné době nabízí volnou kapacitu výrobních strojů.

Samozřejmostí je zpracování cenové nabídky, včasné dodání, spolehlivost a kvalita. 

Nabídka výrobních kapacit

11
prosinec
2016

PF 2017

KLIMA a.s. si Vám dovoluje popřát klidné prožití vánočních svátků, pevné zdraví a mnoho osobních i pracovních úspěchů v novém roce 2017.

16
srpen
2016

Fandíme hokeji

Fandíme hokeji

FANDÍME HOKEJI!

KLIMA a.s. byla v sezóně 2015/2016 hrdým partnerem českobudějovických hokejistů.

09
květen
2016

RVK 1250

RVK 1250

Výrobek KLIMA a.s., ventilátor RVK 1250, připraven k expedici.

14
duben
2016

Zkušební montáž ventilátoru

Zkušební montáž ventilátoru

Foto ze zkušební montáže ventilátorů pro zahraničního zákazníka.

21
leden
2016

Izolace u topného poklopu

Provedení izolace u topného poklopu.

03
prosinec
2015

PF 2016

[12 3 4 5  >>